D.U.K
Dažniausiai užduodami klausimai
Pultelis greičiausiai veikia, tačiau kintamo kodo pultelius visada reikia „pririšti“ prie turimo vartų imtuvo, kuris perduoda atidarymo signalą į vartus. Kaip pririšti vartų pultelį prie turimo imtuvo rasite gamintojo instrukcijoje.
Reikia žinoti, koks imtuvas yra Jūs vartų ar šlagbaumo atidarymo sistemoje. Netgi jeigu ant vartų ar šlagbaumo yra lipdukas Came, Nice ar FAAC, tai dar nereiškia, kad šių gamintojų pulteliai Jums tiks. Montuojant vartų sistemą, galėjo būti įdėtas ir kito gamintojo imtuvas.
Jeigu esate vienetinės vartų sistemos savinimas, greičiausiai buvote susidūręs su problema, kad nerandate tinkamų pultelių. Tokiu atveju, rekomenduotume išorinius imtuvus. Tokiu atveju, galite išsirinkti Jums patinkantį pultelį ir prie jo tinkantį imtuvą. Kiekvienų vartų ar šlagbaumo valdymo bloke yra jungtys, pritaikytos išorinio bloko prijungimui. Taip pat galėtume pasiūlyti universalius vartų pultelius, į kuriuos galima nukopijuoti daugelio gamintojų putelių kodus.
Egzistuoja 2 pagrindiniai pultelių tipai. Pirmieji išsisaugo tiesiogiai imtuve. Dešimčių ar net šimtų pultelių signalai išsaugomi atminties mikroschemoje. Atrąjį pultelių tipą galima kopijuoti iš pultelio į putelį ir jie yra vienas kito kopijos. Imtuvo atmintyje yra saugomas vienas kodas. Jeigu pultelis gali nukopijuoti kodą iš kito pultelio, būtia naudoti originalaus pultelio instrukciją, kadangi skiringi pulteliai yra suprogramuoti skirtingais algoritmais ir reikia žinoti mygtukų spaudimo eiliškumą.
Atsakymai gali būti keli. Visų pirma, nusilpusi baterija. Ji dar veikia, tačiau ne taip efektyviai kaip naujas elementas. Sumažėjus baterijos veikimo efektyvumui, tai gali atsiliepti ir pultelio veikimo nuotolyje. Nuotolį taip pat gali paveikti imtuvo problemos. Imtuvo darbas gali visai arba iš dalies susilpnėti dėl įtampos svyravimų arba drėgmės. Taip pat gali būti sugedusi išorinė antena arba kabelis, per kurį perduodamas signalas antenai. Nuotolis gali sumažėti ir dėl sumažėjusios elektros įtampos tinkle. Pultelis gali veikti iš mažesnio atstumo nei anksčiau dėl pultelio pažeidimų drėgme, ko pasekoje gali būti pažeista pultelio mikroschema.
Visų pirma reikėtų išsiaiškinti, kaip suprasti, kad Jūsų pultelio veikimui įtaką daro trikdžiai? Pultelio veikimo nuotolis pastoviai kinta – nuo metro iki kelių dešimčių. Sugedęs imtuvas veikimo nuotolio pastoviai nekaitalioja. Kai trikdžiai stipresni, pultelio veikimo nuotolis sumažėja. Išorinės antenos montavimas neišspręs šios „plaukiojančio“ nuotolio problemos. Geriausias sprendimas būtų montuoti imtuvą ir naudoti pultelius, kurie veikia kitu dažniu nei esami aplinkos trikdžiai. Pavyzdžiui, Jūsų trikdžiai veikia 433 MHz dažniu. Galima būtų montuoti imtuvą su pulteliais, kurie veikia kitu dažniu (868 MHz). Šis sprendimas padeda 95% atvejų.
Greičiausiai signalas nepraeina pro Jūsų vartus. Jeigu Jūsų vartai yra pagaminti iš plieno arba jų konstrukcijoje gali būti plieno – radiosignalas yra sulaikomas. Ši problema gali būti sprendžiama papildomos antenos pagalba.
Dažniausia kaina didelė tik dėl gamintojo vardo.
Geriausia būtų lyginti konkrečius vartų pultelių modelius, kadangi tarp brangių gamintojų yra gerų pultelių ir tarp ne tokių žinomų gamintojų galima rasti įvairios kokybės pultelių. Svarbiausia atkreipti dėmesį į tai, kad Jūsų išsirinktas vartų pultelis būtų suderinamas su Jūsų turima vartų automatika. Tačiau skirtumo, ar pirksite originalų pultelį, ar ne, nėra.
Lietuvoje 95% parduodamų pultelių veikia 433 MHz dažniu. Tik keletas vartų automatikos gamintojų, siūlo vartų pultelius, veikiančius 868 MHz dažniu. Kai kurie gamintojai (pvz. FAAC) skirtingose šalyse parduoda skirtingu dažniu veikiančius pultelius – Lietuvoje – 433 MHz, kitur – 868 MHz. Tokie pulteliai iš išorės atrodo vienodai, tačiau jų mikroschemos skiriasi, todėl jie yra tarpusavyje nesuderinami.
Tai priklauso nuo vartų pultelio gamintojo ir naudojamo imtuvo. Jeigu turite kintamo kodo pultelį, jį reikės pririšti prie turimo imtuvo naudojantis gamintojo instrukcija. Jeigu turite pastovaus kodo pultelį arba veikiančio pultelio kopiją, jo nereikės pririšti prie turimo imtuvo.
Iš esmės taip, jeigu Jūsų veikiantį pultelį turėjo kitas asmuo. Pavydzžiui CAME ir FAAC pulteliai yra labai paprastai nukopijuojami – kopijavimas gali užtrukti apie 10 sekundžių. Kintamo kodo pultelius yra būtina pririšti prie turimo imtuvo, todėl tokius pultelius yra žymiai sudėtingiau nukopijuoti. HR Matic puleliai gali kopijuoti signalus iš kitų pultelių, tačiau jų kaina yra kiek didesnė, todėl jie yra retesni. Pas mus galite nusipirti HR Matic pultelį, tinkantį visiems vartams.
Jeigu Jūsų pultelis nebuvo pamestas, kad kažkas nuotoliniu būdu bandys pasisavinti Jūsų pultelio kodą, yra labai maža tikimybė.
Teoriškai – taip, tačiau praktikoje – vargiai. Šiuolaikinėse sistemose naudojami milijonai signalų kombinacijų, todėl Jūsų kaimynui turėti to pačio gamintojo pultelį su tuo pačiu siganlu tikimybė arti nuliui.
Atsakymas labai paprastas – kiek mygtukų, tiek vartų galima atidaryti su vienu vartų pulteliu. Vartų pultelis su vienu mygtuku vadinamas – vieno kanalo, su dviejais – dviejų kanalų ir t. t. Dažniausi yra dviejų arba keturių kanalų vartų pulteliai.
Žinoma! Tam ir yra HR Matic pulteliai. Kiekvienas pultelio mygtukas yra atsakingas už savo vartus. Svarbiausia, kad vartuose naudojami imtuvai būtų tinkami norimam naudoti vartų pulteliai.
Tam, kad nereikėtų visada su savimi nešioti keletos pultelių, rekomenduojame juos apjungti universaliu HR Matic pulteliu bei universaliu imtuvu, kurio kaina yra ženkliai mažesnė nei originalių imtuvų. Universalūs vartų imtuvai gali priimti dešimčių gamintojų pultelius, kai tuo tarpu originalūs vartų imtuvai – tik savo pultelius.
Vienintėlis klausimas – ar nusipirkto dažnio pultelis Jums tiks. Kai kurie vartų pulteliai yra tinkami kitų gamintojų sistemoms, kadangi jos gali naudoti analogišką koduotę. Dažnai būna taip, kad pultelis A tinka vartų automatikos sistemai B, tačiau vartų pultelis B sistemai A – ne.
Iš esmės visų gamintojų pulteliai veikia vienu dažniu, tačiau koduotės ir signalų suvokimo sistemos – skirtingos. Prieš perkant pultelį, rekomenduojame išsamiai susipažinti su perkama preke, o dar geriau – kreiptis į specialistus, kurie galės Jums patarti pultelio išsirinkimo klausimais.
Dažniausia priežastis – sušalo baterija. Esant žemai temperatūrai cheminiai procesai vykstantys elemente suletėja, todėl susidariusios energijos gali neužtekti, kad pultelis veiktų. Užtektų, kad pultelis būtų laikomas šiltai.
Dažniausiai naudojamas mažos baterijos „27A”, kartais gali būti naudojama ir 23AE. Kartais pasitaiko 3-jų tabletės tipo CR2016, CR2032 baterijų naudojimas. Jeigu norite pakeisti turimo pultelio bateriją, prieš perkant, kviečiame susipažinti, kokio tipo elementas reikalingas būtent Jūsų pulteliui,
Visa problema yra tame kad „Home Link“ sistema dažniausiai veikia kitu dažniu nei mūsų turimos vartų sistemos, kadangi didžioji dalis automobilių turinčių šią sistemą yra atkeliavę iš JAV. Su Europos rinkai skirtais automobiliais tokia galimybė yra, kadangi ji veikia tais pačiais dažniais – 433 ir 868 MHz.
Jeigu turite automobile iš JAV ir norite adaptuoti “Home Link” sistemą prie savo turimos vartų automatikos, galime pasiūlyti specialius imtuvus, veikiančius kitame dažnių diapozone.
Atsakymas taip, jeigu imtuvas ir pultelis yra suderinami tarpusavyje. Pulteliui iš esmės nėra skirtumo, ką atidaryti, svarbiausia, kad jo siunčiamą kodą priimtų imtuvas.
Visų pirma būtina išrinkti pultą, išimti bateriją ir nuvalyti mikroschemą medicininiu spiritu bei leisti jai išdžiūti.
Mes ne vien parduodame pultelius, tačiau kartu ir konsultuojame, kaip teisingai pririšti pultelius prie imtuvų arba kaip nukopijuoti pultelius.